Мета курсу: полягає у формуванні у студентів конкретних знань і умінь, необхідних для успішної практичної діяльності учителя фізичної культури / тренера з виду спорту, набуття практичних навичок, проведення фізкультурно-оздоровчих занять з різними віковими і соціальними верствами населення та спортивних тренувань, впровадження здорового способу життя і раціональної організації вільного часу різних верств населення.
Завдання курсу: оволодіти термінологією яка застосовується у фізичному вихованні різних верств населення та спорті; вивчити програмно-нормативні та організаційні засади галузі “Фізичне виховання”; оволодіти методикою розвитку фізичних якостей; оволодіти методикою проведення фізкультурно-оздоровчих занять із різними віковими групами та методикою проведення тренувальних занять; набути знання з управління процесом фізичного виховання.
Місце навчальної дисципліни в освітній програмі. «Теорія і методика фізичного виховання» є обов’язковою навчальною дисципліною, яка є базовою у професійній підготовці бакалаврів фізичного виховання та спорту, учителів фізичної культури, тренерів, спеціалістів валеології та фізичної реабілітації.
Передумовами вивчення навчальної дисципліни є сформованість у здобувачів освіти комплексу компетентностей (інтегральної, загальних та професійних), передбачених Стандартом вищої освіти за спеціальністю 014.11 Середня освіта (Фізична культура) для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.- Викладач: Мірошніченко Вячеслав
Мета курсу: набуття студентами теоретичних і практичних знань, умінь, навичок викладання гімнастики, які входять до програми з фізичного виховання загальноосвітніх шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, коледжів, середніх та вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації.
Завдання курсу: вивчення теорії гімнастики; оволодіння термінологією гімнастики, оволодіння методикою проведення та організації уроків (тренувальних занять, академічних занять, фізкультурно-оздоровчих занять, масових заходів, змагань) з гімнастики; навчання техніки гімнастичних вправ.
Місце навчальної дисципліни в освітній програмі. «Теорія і методика викладання гімнастики» є обов’язковою навчальною дисципліною, яка є базовою у професійній підготовці бакалаврів фізичного виховання та спорту, тренерів.
Передумовами вивчення навчальної дисципліни є сформованість у здобувачів освіти комплексу компетентностей (інтегральної, загальних та професійних), передбачених Стандартом вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.- Викладач: Мірошніченко Вячеслав
Мета курсу: набуття студентами теоретичних і практичних знань, умінь, навичок викладання видів легкої атлетики, які входять до програми з фізичного виховання загальноосвітніх шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, коледжів, середніх та вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації.
Завдання курсу: вивчення теорії легкої атлетики; методики проведення та організації уроків (тренувальних занять, академічних занять, фізкультурно-оздоровчих занять, масових заходів на основі легкоатлетичних видів, змагань) з легкої атлетики; навчання техніки спортивної ходьби, бігу на різні дистанції, стрибків та метань.
Місце навчальної дисципліни в освітній програмі. «Теорія і методика викладання легкої атлетики» є обов’язковою навчальною дисципліною, яка є базовою у професійній підготовці бакалаврів фізичного виховання та спорту, тренерів.
Передумовами вивчення навчальної дисципліни є сформованість у здобувачів освіти комплексу компетентностей (інтегральної, загальних та професійних), передбачених Стандартом вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.- Викладач: Мірошніченко Вячеслав
Мета курсу: полягає в прискоренні адаптації студентів до умов та системи навчання, ознайомлення їх з організацією навчального процесу і методикою навчання у закладі вищої освіти, профілем спеціальності, перспективами майбутньої професійної діяльності, підвищення рівня професійної орієнтованості та мотивації першокурсників, формування уявлень у них про професії та системне уявлення про зміст і цілі навчання.
Завдання курсу: вивчити історичні аспекти становлення та розвитку фізичної культури у світі та в Україні; оволодіти основними спортивними термінами; вивчити програмно-нормативні та організаційні засади галузі “Фізичне виховання і спорт”; дослідити особливості системи вищої освіти та кадрове забезпечення галузі в Україні.
Місце навчальної дисципліни в освітній програмі. «Вступ до спеціальності» є обов’язковою навчальною дисципліною, яка є базовою у професійній підготовці бакалаврів фізичного виховання та спорту, тренерів, спеціалістів валеології та фізичної реабілітації.
Передумовами вивчення навчальної дисципліни є сформованість у здобувачів освіти комплексу компетентностей (інтегральної, загальних та професійних), передбачених Стандартом вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
- Викладач: Мірошніченко Вячеслав