Систематичне та планомірне домашнє читання є важливим джерелом та засобом збільшення лексичного запасу та розвитку навичок усного мовлення студентів. За характером розуміння – це синтетичне читання, бо мовна форма текстів у цьому випадку не потребує значних розумово-вольових зусиль  для його розкриття, а головна увага спрямована на отримання інформації.

Домашнє читання  іноземної літератури має стати невід’ємним та рівнозначним компонентом усього процесу навчання іноземним мовам. Безсумнівно, що інтенсивне читання дає можливість проникнути значній кількості мовних комбінацій, граматичних структур та лексичних словосполук через свідомість студентів за одиницю часу.

Навчальна дисципліна "Комп’ютерна лінгвістика" покликана розвивати системно-логічне мислення студентів, що поєднує операції аналізу та синтезу, створити у них уявлення про універсальні механізми взаємодії кодів та систем різної природи, розвивати навички багатоаспектної інтерпретації вербальної та лінгвокультурної інформації. Даний лекційно-практичний курс входить до циклу фундаментальних дисциплін з іноземної філології, викладається після курсу основ мовознавства, є його логічним продовженням і розвитком.

Основи красномовства.pdfОснови красномовства.pdf

Kрасномовство - це мистецтво говорити так, щоб ті, до кого ми звертаємося, слухали не лише без труднощів, але із задоволенням, і щоб захоплені метою й підбурені самолюбством, вони захотіли глибше у неї проникнути. Зброя красномовства вимагає мудрості й чесності. Красномовство має однаково як свої небезпеки, так і користь: все залежить від використання; воно може бути й щитом невинності, й мечем мужності, й кинджалом зломовності. Одне слово, сказане від щирого серця, діє на наш розум сильніше усіляких найважливіших доказів і переконливіше усіляких розмірковувань, а особливо, коли воно сказане саме тоді, коли треба...

When a student can reproduce the natural flow of living speech he will certainly feel an artist's satisfaction. There is always a danger of wrong practice when the student works alone; so this book tries to give clear instructions about what to do when you practise. Try not to work when you are too tired. Remember, that whatever you pronounce, you should be aware of the particular speech situation. We never talk in the same way to our teachers as to intimate friends; we never read in the same manner as we speak on the subject, etc.

So whatever we say must be stylistically adequate.

 

Теорія основної іноземної мови (англійська),аспект  "Теоретична фонетика"” – обов’язковий курс на ступінь бакалавра зі спеціальності 035 Філологія. 035.04 Германські мови та література (Мова та література (англійська)) є окремою лінгвістичною дисципліною, яка націлена на ознайомлення студентів ІІ курсу з основними положеннями фонетичної теорії, у руслі як традиційних, ретельно розроблених, так і новітніх аспектів та продовжує курс практичної фонетики. У курсі теорії іноземної мови дана дисципліна є першою з теоретичних курсів та становить складову частину підготовки бакалаврів-філології.